واحد تولیدی به خاطر جعل علامت استاندارد پلمب شد

رئیس اداره استاندارد شهرستان ابهر گفت: یک واحد تولیدی در شهرستان خرمدره به دلیل جعل علامت استاندارد پلمب شد.

واحد تولیدی به خاطر جعل علامت استاندارد پلمب شد

کوی خرم: امیر حاجی‌قربانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: یک واحد تولیدکننده لنت ترمز، در شهرستان خرمدره،که به دلیل تولید انبوه، بدون داشتن مجوز استاندارد و همچنین جعل علامت استاندارد بر روی بسته‌بندی محصولات فعالیت می‌کرد، پلمپ و خط تولیدی آن واحد توقیف شد.

وی با اشاره به ضرورت استانداردسازی محصولات‌ تصریح کرد: به منظور بازرسی و انجام اقدامات اولیه برای جمع‌آوری و توقیف فرآورده لنت ترمز خودرو تولید شده، به واحد مذکور مراجعه و علاوه بر محصولات تولید شده، دستگاه‌ها و ادوات مرتبط با تولید به دلیل تولید انبوه، بدون داشتن مجوز استاندارد و همچنین جعل علامت استاندارد روی بسته‌بندی محصولات پلمب شد.

رئیس اداره استاندارد شهرستان ابهر گفت: هرگونه تولید و عرضه لنت ترمز فاقد مجوز استاندارد و بی‌کیفیت، نقض حقوق مصرف کنندگان است، که در این راستا، از تولید محصولات بدون پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری و بی‌کیفیت در استان، جلوگیری شده  و بازار برای عرضه و فروش این گونه محصولات ناامن خواهد شد.

حاجی‌قربانی با تأکید بر اینکه، تولید، توزیع و عرضه محصولات مشمول استاندارد اجباری بدون دریافت مجوز استاندارد ممنوع است از همشهریان خواست؛ در صورت مشاهده مورد مذکور یا موارد مشابه، مراتب را برای رسیدگی و برخوردهای قانونی از طریق سامانه تلفنی ۱۵۱۷ به اداره کل استاندارد استان زنجان یا شهرستان ابهر اطلاع‌رسانی کنند.

وی به همشهریان توصیه کرد: در راستای اطلاع از اصالت محصول خریداری شده می‌توانند کد ۱۰ رقمی مندرج در ذیل علامت استاندارد را به سامانه ۱۰۰۰۱۵۱۷ پیامک کرده و با دریافت مشخصات محصول خریداری شده  نسبت به اصالت آن اطمینان حاصل کنند.