مدیران زنجانی تا ۱۴محرم ممنوع الخروج شدند

مدیران زنجانی تا ۱۴محرم ممنوع الخروج شدند

ایسنا/زنجان استاندار زنجان گفت: مدیران و فرمانداران تا ۱۴ محرم اجازه خروج از استان را ندارند.

فتح‌الله حقیقی عصر امروز (۲۹ مرداد) در جلسه شورای اداری استان زنجان، اظهار کرد: در ارتباط با محرم، رعایت پروتکل‌ها مسئله‌ای است که نباید برای لحظه‌ای از آن چشم‌پوشی کرد. پروتکل‌ها به دستگاه‌ها ابلاغ شده و همه باید در جریان امور قرار گیرند و در این امر باید از پتانسیل رسانه‌ها برای اطلاع‌رسانی و آگاهی مردم استفاده کرد.

وی با بیان اینکه می‌توان با رعایت پروتکل‌ها، از جان همه صیانت کرد و شاهد از بین رفتن کرونا ویروس در جهان بود، افزود:  در وهله اول، مدیران باید مجری پروتکل‌ها باشند و همه دستگاه‌ها باید به‌صورت صددرصدی موارد لازم را رعایت کنند. قطعا با تلاش مدیران، اشکالات موجود رفع می‌شود تا دیگر مشکلی نداشته باشیم.

این مسئول با تاکید بر اینکه همه دستگاه‌ها به‌خصوص دستگاه‌های خدمات‌رسان باید در خدمت عزاداران محرم باشند، ادامه داد: هرچند مراسم و عزاداری‌ها مثل سابق نبوده و در یوم‌العباس پذیرای جمعیت بالای ۵۰۰ هزار نفر نخواهیم بود، ولی شهرداران باید شهر را در شان محرم آذین‌بندی کنند. همچنین باید رویکرد کنگره ۳۰۰۰ شهید نیز در این ایام دیده شود.

نماینده عالی دولت در استان زنجان یادآور شد: در ایام محرم دستگاه‌های خدمات‌رسان در آماده‌باش هستند و تا ۱۴ محرم هیچ مدیری حق خروج از استان و شهرستان‌ها را مگر در شرایط اضطراری ندارد و امیدواریم مردم و دستگاه‌های دولتی وظایف مصوب خود را در قبال پروتکل‌ها انجام دهند. در حال حاضر نسبت به دستگاه‌ها در رابطه با تعلل در رعایت پروتکل‌ها قانون اجرایی مصوب شده است.

استاندار زنجان با اشاره به پیش‌رو بودن هفته دولت نیز، تصریح کرد: هفته دولت زمان مناسبی است که مدیران گزارش کار خود را به مردم ارائه کنند. مدیران نباید از رسانه‌ها دوری کنند؛ چراکه به کمک رسانه‌ها می‌توان عملکرد را اطلاع‌رسانی کرد. 

حقیقی با تاکید بر جوان‌سازی بدنه مدیریتی استان، عنوان کرد: از هر دستگاه دو نفر که کمتر از ۳۸ سال سن داشتند، برای آموزش به سازمان مدیریت معرفی شدند. باید ۱۰۴ جوان به بدنه مدیریت استان اضافه شوند تا علاوه‌بر کسب تجربه، جنبشی در بخش مدیریت استان به وجود بیاید و دستگاه‌هایی که این افراد را معرفی نکرده‌اند، تا هفته دولت مهلت معرفی نیروی جوان را دارند و باید این جوانان تا سطح معاون مدیرکل در دستگاه‌ها منتصب شوند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به برگزاری کنکور سراسری، گفت: آنچه که در مورد آزمون دانشگاه‌ها بود، توسط روسای دانشگاه‌ها تمهیداتی اندیشیده شده و این در حالی است که باید پروتکل‌های عمومی و فردی رعایت شود تا آزمون در آرامش برگزار شود. امروز آزمون گروه هنر برگزار شده و فردا آزمون گروه تجربی است که ۶۵ درصد کنکوری‌های استان را تشکیل می‌دهند.

این مسئول ادامه داد: والدین نگران امنیت و سلامت فرزندان نباشند و با هیئت اجرایی همکاری کنند که بزرگ‌ترین همکاری، اطمینان داشتن و ازدحام نکردن جلوی مراکز آزمون است. 

استاندار زنجان، در رابطه با بازگشایی مدارس و نحوه تشکیل کلاس‌های درس، اظهار کرد: در ارتباط با بازگشایی مدارس اقدامات خوبی انجام شده و کلیت اقدامات مصوب شده است و اولیای دانش‌آموزان توجه کنند که برگزاری کلاس به صورت مجازی، حضوری – مجازی و حضوری به استناد وضعیت قرمز، زرد و سفید است. همه معلمان، خانواده‌ها و در نهایت دانش‌آموزان همکاری لازم را با ستاد کرونا داشته باشند؛ چراکه سال‌تحصیلی با این شرایط تداوم خواهد یافت.

حقیقی تصریح کرد: باید شرایط امن و بهداشتی برای دانش‌آموزان ایجاد شود تا مشکلی پیش نیاید که زحمت خانواده بزرگ بهداشت و درمان بیشتر شود. کرونا با هیچ‌کس در هیچ سن و مقامی شوخی ندارد و همه باید یاد بگیرند تا زندگی خود را با شرایط کرونایی تطبیق دهند.

نماینده عالی دولت در استان زنجان، خاطرنشان کرد: در حال حاضر فصل برداشت گندم در استان است و امسال خرید تضمینی ۳۵۰ هزار تن گندم هدف‌گذاری شده و تاکنون ۳۲۲ هزار تن که بیش از ۹۰ درصد هدف استان، خریداری شده و از آن‌جایی‌که برداشت گندم تا پایان شهریور ادامه خواهد داشت، احتمال تحقق ۱۱۰ درصدی پیش‌بینی‌ها وجود دارد.
انتهای پیام